امکان ورود به سامانه ” تی تک” بدون معرفی مسئول فنی، وجود ندارد

امکان ورود به سامانه ” تی تک” بدون معرفی مسئول فنی، وجود ندارد

مهندس نسترن محمدی، رئیس اداره غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو ” ایفدونا ” گفت: با توجه به راه اندازی سامانه سازمان غذا و دارو (ََAC  (TTو اینکه  تمامی واردکنندگان مواد اولیه و فرآیند شده صرفا پس از  معرفی مسئول فنی  قادر به ورود در سامانه خواهند بود؛ در ماه های گذشته حدود ۲۵۰ پروانه مسئول فنی واجد شرایط  صادر شده است.

 

وی افزود: از آنجا که شرکتهای غذایی و آشامیدنی ملزم به بکارگیری مسئول فنی در واحد های خود می باشند  باید شرایطی را فراهم کنند که آنها  زیر نظر سازمان غذا و دارو  دوره های مربوطه را گذرانده باشند و گواهی فعالیت خود را دریافت نمایند.

 

مهندس محمدی اظهار داشت:مسئولین فنی شرکت ها باید تاییدیه  کمیته های فنی سازمان غذا و دارو را نیز داشته باشند تا بتوانند فعالیت داشته باشند.

 

رئیس اداره غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: یکی از مهم ترین برنامه هایی که در این اداره پیگیری می شود حمایت از شرکت های تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی بوده که عزم و جزم ما نیز بر این می باشد  که ضمن حمایت از بتوانیم تولیدات داخلی کشورمان را به سوی ارتقاء محصولات با کیفیت سوق دهیم در اینصورت  با صادرات تولیدات خود بر افتخارات کشورمان در دنیا می افزائیم.

 

مهندس محمدی در پایان گفت: تعداد کارخانه های مواد غذایی فعال و غیر فعال تولید داخل بر اساس آمار حدود ۱۲ هز ار ۹۵۱ است که با  مسئولیت فنی بیش از ۸ هزار در این کارخانه ها فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال فرمایید

نمادهای اطمینان

logo-samandehi