دیناروند: تمرکز بر تولیدات بومی گیاهان دارویی ضروری است

دیناروند: تمرکز بر تولیدات بومی گیاهان دارویی ضروری است

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن بیان اینکه جهاد دانشگاهی نقش اساسی در توسعه علم، دانش و فناوری دارد، بر ضرورت حرکت در مسیر تولیدات بومی در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی تاکید کرد.

رسول دیناروند روز شنبه، ۹ بهمن ماه در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی ملیتروپیک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح خط تولید گیاه دارویی درمان آلزایمر و کاهش علائم تحریک پذیری در جهاد دانشگاهی هستیم، اظهار کرد: به نظر من این نهاد انقلابی نقشی اساسی در توسعه علم، دانش و فناوری کشور دارد.دیناروند: تمرکز بر تولیدات بومی گیاهان دارویی ضروری است

رئیس سازمان غدا و دارو افزود: باید در پی تولیدات بومی در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی باشیم که در همین راستا دو فرآورده از سازمان غذا و دارو مجوز تولید گرفته و هم اکنون در بازار عرضه شده است.

 

وی با بیان اینکه داروی گیاهی ملیتروپیک حاصل ۱۵ سال تحقیق و مطالعات بالینی پژوهشگران است، گفت: این فرآورده طبیعی بوده و از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته است.

دیناروند همچنین با اشاره به ظرفیت طب سنتی در کشور، افزود: سالانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار حاصل فروش گیاهان دارویی در کل دنیا است.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر ضرورت افزایش تولید داخل، اظهار کرد: ۱۵ درصد بازار دنیا در اختیار فرآورده‌های گیاهی است. طب سنتی مبتنی بر توانمندی‌های بومی، ارزش‌های الهی و مطابق با طب مدرن است.

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال فرمایید

نمادهای اطمینان

logo-samandehi