قهوه و تخم مرغ ماسک خانگی پف دور چشم

قهوه و تخم مرغ ماسک خانگی پف دور چشم

هر چند دوست دارید یک فنجان قهوه بنوشید تا سرحالشوید، اما استفاده موضعی از آن هم با سیاهی زیر چشم و خطوط و چروک های ریز و سطحی مقابله می کند.برای استفاده از این ماسک آماده شوید چون قهوه برای شاداب کردن پوست فوق العاده است. کافئین مانند یک عامل دیورتیک عمل می کند و تورم و پف کردگی را کاهش می دهد و آنتی اکسیدان های قهوه هم با رادیکال های آزاد که باعث پیری پوست می شوند مبارزه می کند.قهوه را با ویتامین ها و پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ که پوست را سفت و جمع می کند.

مواد لازم

•    ۱ عدد سفیده تخم مرغ
•    ۲ قاشق چایخوری پودر قهوه

طرز تهیه

سفیده تخم مرغ و قهوه را در کاسه ای کوچک مخلوط کنید. آن ها را حدود ۱ دقیقه با چنگال هم بزنید تا کف کند. ماسک را با دستان تمیز یا قلم مو، دور و زیر چشم ها بزنید. اما آن را روی پلک نزنید چون ممکن است ماسک داخل چشم تان برود. اگر بخواهید، می توانید ماسک را به صورتتان هم بزنید.
۱۰ دقیقه صبر کنید تا ماسک خشک شود. در این مدت، جمع شدن و کشیدگی ماسک را روی صورت احساس می کنید. اگر قبل از ۱۰ دقیقه احساس می کنید ماسک پوست تان را اذیت می کند، پوست را بشویید. ماسک را با یک حوله نرم و خیس به آرامی از روی پوست پاک کنید. وقتی صورت کاملا تمیز شد، از مرطوب کننده استفاده کنید.
اینطور چشم هایتان سرحال می شوند و از درون هم احساس شادابی می کنید چون کافئین از طریق پوست جذب می شود. 

منبع : باغ دارو

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال فرمایید

نمادهای اطمینان

logo-samandehi