واکنش مدیر کل نظارت بر دارو به جنجالهای اکسی کدون

واکنش مدیر کل نظارت بر دارو به جنجالهای اکسی کدون

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با بیان اینکه، توزیع داروخانه ای دارو هایی مثل اکسی کدون در راستای سیاستهای سازمان جهانی بهداشت صورت گرفته است گفت: نگرانیهای صنفی منفعت طلبانه در اینباره پذیرفته نیست.
مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو  درباره نامه اخیرش به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور  که طی آن  توزیع برخی از انواع داروها مثل قرص اکسی کدون، در داروخانه‌های منتخب خصوصی، دولتی، آموزشی و بیمارستانی توسط شرکت‌های پخش سراسری مجاز، بلامانع اعلام شده است گفت: توزیع این داروها بین داروخانه های خاص، در راستای سیاستهای سازمان جهانی بهداشت مبنی بر کاهش درد بیماران صعب العلاج صورت گرفته و صرفا برای راحتی بیمارانی است که از دردهای شدید در عذاب اند.
 دکتر اکبر عبدالهی با  تاکید بر اینکه هیچک یک از داروهای مذکور بیمارستانی نبوده و تحویل آنها به بیمار، تحت نظارت و منطبق با ضوابط صورت می گیرد؛ تصریح کرد: بنا بر نص قانون نیز تحویل دارو به بیماران می باید  فقط توسط داروساز انجام شود و نه پزشک.
او درخصوص جنجالهای رسانه ای اخیر که به بهانه فوق و از سوی عده ای راه افتاده است خاطر نشان کرد: نگرانی های برخی از صنوف بعلت ذینفع بودن در این خصوص پذیرفته نیست. 

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال فرمایید

نمادهای اطمینان

logo-samandehi